Imprezy

Kalendarium imprez Szklarska Poręba

Spacer w stronę historii
miejsce: Szklarska Poręba
godziny: 11:00-17:00
tel.: 607 237 998
organizator: MOKSiAL Szklarska Poręba
Impreza odbywa się :2020, w miesiąc (u)(ach): Listopad
W dniach : 14
Jak powstawała Szklarska Poręba? Jakie przez wieki były jej losy? Jak żyli w niej dawni mieszkańcy? Co się mieściło w znanych nam budynkach, a co w tych, których już nie ma?

Ciekawi to wielu mieszkańców, ale i gości miasta. Odpowiedzi na wiele z nich, ale i zapewne wiele nowych pytań, pojawią się podczas SPACERÓW W STRONĘ HISTORII.
Opowieść o ludziach, o miejscach, o domach, wysnuje Sylwia Cybulska — rodowita szklarskoporębianka, kolekcjonerka ciekawostek o Schreiberhau i Szklarskiej Porębie.

Dwa pierwsze spacery (a jeśli cieszyć się będą powodzeniem — nieostatnie), jesiennymi ścieżkami już w październiku i listopadzie.

• Szlakiem dawnych hut przejdziemy 17 października; zbiórka o godz. 11 na parkingu przy szlaku na Wodospad Kamieńczyka; trasa: dawna Huta Julia/Józefiny, dawna huta Preusslera, Sudeckie Centrum Kultury i Sztuki, Leśna Huta

• Opowieść o dawnych mieszkańcach Szklarskiej Poręby — 14 listopada; zbiórka o godz. 11 pod lipą sądową przy ul. Piastowskiej w Sz.P.–Dolnej; spacer od kościoła cmentarnego pw. Matki Boskiej Różańcowej (ze zwiedzaniem), do kościoła pw. Niepokalanego Serca NMP (ze zwiedzaniem), przez cmentarz ewangelicki do Ogrodu Ducha Gór z zakończeniem przy ognisku

Wycieczki są bezpłatne. Konieczne zgłoszenie uczestnictwa telefonicznie (607 237 998) lub e-pocztą (kultura@mok.szklarskaporeba.pl)
Organizatorem spacerów jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.LOKALIZACJA
Imię lub nick

Wpisz treść komentarza

Atrakcyjność dla dzieci
Wrażenia końcowe

« Pytanie kontrolne


Pola oznaczone (*) są wymagane. Komentarze skrajnie obraźliwe nie będą zamieszczane.
POLECAMY NOCLEGI
ZAJĄCÓWKA

Baza Noclegowa, Szkoleniowa, Biesiadna, Rozrywkowa dla Dużych i Małych, oraz SPA
więcej na www
Dom Wczasowy Jaś

Zniżki dla dzieci, gratisy przy dłuższych pobytach!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919