AKTUALNOŚCI

Otwarcie przejścia granicznego w Jakuszycach | 2020-Jun-12

Juz dzisiaj, za 12 godzin o północy otwarcie przejścia granicznego w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach i przywrócenie normalnego ruchu. Przejcie graniczne było zamknięte od 15 marca dla obcokrajowców, po wybuchu epidemii  koronawirusa.  Wprowadzono badanie temperatury, kazdy musiał wypełnić  formularz z informacyjny. W dniu 24 marca ograniczenie objęło też Polaków pracujących w są sąsiednich  krajach .  Obywatele Polscy mogli tylko wjechać do Polski.  Po przekroczeniu granicy kierowani byli na dwutygodniową kwarantannę.  Dopiero 24 maja Polacy mogli wrócić do pracy zagranicą, bez obowiązkowej kwarantanny.Od niedzieli 13 czerwca można swobodnie przekraczać  granicę w Jakuszycach  również w celach innych niż  praca. foto zródło: wikipedia.org {komunikaty prasowe, wiadomości, aktualności, news}... | więcej »

Otwarcie Radisson Hotel w Szklarskiej Porębie (komunikaty prasowe) | 2020-May-29

W dniu 29 maja  2020 nastąpiło otwarcie cztero gwiazdkowego hotelu wSzklarskiej Porębie.  Został on wybudowany w dzielnicy Szklarska Poręba Średnia w pobliżu drogi do Świeradów Zdroju i Zakrętu ŚmierciOferuje 104 pokoje z  klimatyzacją.  Większość pokoi jest z balkonami i widokiem na Karkonosze, Na zewnątrz również ogólnodostępne tarasy widokowe. Całodobowa recepcja, restauracja, bar, kryty basen oraz sauna. W płanach jest również uruchomienie wyciągu narciarskiego przy hotelu, w miejscu gdzie w dawnych latach funkcjonował wyciąg orczykowy.{komunikaty prasowe, wiadomości, aktualności, news}... | więcej »

Minigolfowe Mistrzostwa Szklarskiej Poręby | 2014-Oct-05

5 października 2014r w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada w Szklarskiej Porębie odbyły się Minigolfowe Mistrzostwa Szklarskiej Poręby. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych- Dzieci do lat 10, Juniorzy do lat 17 oraz Seniorzy od lat 18. Uczestnicy musieli pokonać 18 pól o różnych stopniach trudności, wygrał ten, który ukończył grę z jak najmniejsza liczbą uderzeń. Okazało się że w grupie „Senior” dwóch zawodników uzyskało taki sam wynik punktowy i konieczne było rozegranie dogrywki. Ostatecznie w grupie „Senior” wygrał burmistrz Szklarskiej Poręby pan Grzegorz Sokoliński. Dla uczestników mistrzostw zostały przygotowane pieczone ziemniaki prosto z jesiennego ogniska. Zawody były bardzo interesujące, wszyscy dobrze się bawili m.in. na symulatorze snowboardu oraz strzelnicy laserowej przygotowanej przez uczniów Liceum Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.... | więcej »

66 Międzynarodowy Rajd Sudecki | 2014-Sep-28

28 września 2014r. w Szklarskiej Porębie odbył się 66 Międzynarodowy Rajd Sudecki „TRIAL". Start był przy DW „Sudety”, następnie zawodnicy musieli przejechać przez m.in.”Chatkę Robaczka”, Kamieniołom granitu Karkonoszy, przejazd kolejowy, stary przystanek PKS na Hucie i dojechać do punktu kontroli czasu i mety- DW „Sudety”. Trasę należało pokonać trzykrotnie. O 17 zastąpiło rozdanie nagród, m.in.: nagrodę burmistrza za najlepszy czas trzeciego okrążenia otrzymał Marcin Matricek z Czech, nagrodę (specjalną dla zawodnika, który nie skończył 16 lat) otrzymał Krzysztof Ryncarz, w klasie „Weteran” wygrał Krzysztof Janicki, a klasyfikację klubową wygrał klub MK Nowy Targ. Impreza była świetna, wszyscy zawodnicy dojechali bezpiecznie do mety oraz miło spędzili ostatnią niedzielę września.... | więcej »

Festiwal Nalewek Walońskich | 2014-Sep-21

21 września 2014r. w Chacie Walońskiej w Szklarskiej Porębie odbył się 5 ogólnoświatowy festiwal nalewek walońskich. Podczas imprezy odbył się konkurs na najlepszą nalewkę w kategorii „słodkie” i „wytrawne”, które oceniało jury w składzie: Przemysław Wiater (przewodniczący), Degustatorzy: Larysa Miazga, Paweł Trzęsimiech, Lech Pieczonk, Robert Pawłowski i Stanisław Kornafel. W tym roku zgłoszono 31 nalewek, zwycięzcą w kategori „słodkie” okazała się Patrycja Popławska-Sołtys, a w kategorii „wyrtawne”: Krystyna Łuba Stolarska. Nie tylko jurorzy oceniali nalewki ale także zgromadzeni goście, którzy mogli przyznac nagrodę publiczności. Zwycięzcą został Przemysław Kondycki. Jedną z atrakcji był też grill, na którym goście mogli spróbować kiełbasę oraz mięso przygotowane przez Walonów. ... | więcej »

przejrzyj archiwum

POLECAMY
Słoneczny Domek


więcej na www
Willa Poranek

***Komfortowe, przestronne apartamenty, blisko centrum w zacisznej uliczce zaprasza Willa Poranek***
więcej na www

POLECAMY NOCLEGI
Willa "ASIA"


więcej na www
Willa Poranek

***Komfortowe, przestronne apartamenty, blisko centrum w zacisznej uliczce zaprasza Willa Poranek***
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919