Snowboard w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba oferuje doskonałe warunki dla początkujących i zaawansowanych snowboardzistów!

Jeździsz na snowboardzie i wybierasz się do Szklarskiej Poręby? Świetnie trafiłeś! Tutaj na pewno pojeździsz!
Szklarska Poręba ma sporo do zaoferowania snowboardzistom, zarówno początkującym jak i doświadczonym!

Jeśli jesteśmy już dobrze jeżdżącymi snowboardzistami czeka na nas „SkiArena Szrenica” a tam 5 tras narciarskich i 7 wyciągów, z czego 3 są kanapowe! Wyciągi i trasy czynne są oczywiście w zależności od panujących warunków śniegowych. Szrenica oferuje trasy zjazdowe o różnym poziomie trudności. Dla początkujących i tych co dopiero się uczą najlepsza jest nartostrada „Puchatek”, bardzo łatwa, o niewielkim nachyleniu, szeroka i oświetlona, a co najważniejsze - zawsze dobrze przygotowana. Na początek „Puchatka” dostaniemy się dwuosobową kolejką kanapową, co jest ważne dla osób nie umiejących wjeżdżać wyciągami orczykowymi. A dla tych, którzy już opanowali tę sztukę, dostępne są wyciągi i trasy na Hali Szrenickiej. Dobrze jeżdżący mają do dyspozycji nartostrady „Śnieżynka” i „Lolobrygida” a dostać się na nie można wjeżdżając wyciągiem kanpowym na Szrenicę (obie sekcje) lub sześcioosobową kanapą „Karkonosz - Express”. Dodatkowo wzdłuż górnej części „Lolobrygidy” prowadzi wyciąg „Świąteczny Kamień” -  dwuosobowy orczyk, który swój początek ma na Hali Szrenickiej. Obie nartostrady mają ogromne walory widokowe, góry w zimowej szacie prezentują się tutaj wyjątkowo pięknie. Najbardziej doświadczeni snowboardziści mają do dyspozycji nartostradę „Fis” i wyciąg o nazwie „Ściana”, dwuosobowy orczyk. Nazwa jest tu adekwatna do nachylenia wyciągu. Jest on bardzo stromy i szybki, a trasa „Fis” trudna i polecana dla zaawansowanych snowboardzistów i narciarzy. Długość wyciągu to 1390 m, a różnica poziomów 434 m. Niestety ze względu na warunki śniegowe trasa jest bardzo rzadko czynna. Ogólnie „SkiArena Szrenica” jest bardzo przyjazna snowboardzistom i na pewno każdy, niezależnie od poziomu umiejętności, będzie miał gdzie pojeździć.

Oprócz „SkiAreny Szrenica” Szklarska Poręba oferuje sześć wyciągów w mieście. Położone są one w różnych dzielnicach Szklarskiej Poręby. Nieopodal Szrenicy, przy ulicy Turystycznej, mamy do dyspozycji dwa ośrodki zimowe. Pierwszy z nich to Nartolandia, gdzie znajdziemy dwa wyciągi, jeden – orczyk o długości 125 m, oraz 75 metrową „wyrwirączkę”, stok jest typową „oślą łączką” do nauki jazdy. Poniżej czeka na nas „Pietkiewiczówka” z dwoma łatwymi wyciągami orczykowymi oraz bardzo prosta trasa zjazdowa. W Szklarskiej Porębie średniej, przy ul. 11 Listopada, czeka na nas stacja narciarska „W Dolinie Szczęścia”, oferuje nam 3 wyciągi, jeden dla średniozaawansowanych, dwa dla początkujących. Trasy są proste do nauki i doskonalenia umiejętności. Na Białej Dolinie czeka na nas „Biała Polana”, jednoosobowy talerzyk, z bardzo fajnym podejściem pod wyciąg, trasa przy wyciągu jest łatwa. A jeśli chcemy wyjechać nieco dalej, poza centrum, mamy do dyspozycji wyciąg „Wiciarka” położony przy trasie do Jakuszyc. Wyciąg jest bardzo przyjazny snowboardzistom, jego właściciele są zapalonymi snowboarderami i specjalnie dla innych miłośników szykują największą atrakcję, jedyną w naszym regionie – snowpark! Gratka dla każdego kto chce nauczyć się i potrenować ewolucje na desce! Stok jest już oświetlony, w miarę potrzeby jest ratrakowany. Parking przy wyciągu jest duży. Jedynym minusem jest brak wypożyczalni sprzętu.
Jeśli chcemy wypożyczyć deskę i buty to swobodnie zrobimy to w prawie każdej wypożyczalni sprzętu narciarskiego w Szklarskiej Porębie. Koszt oscyluje w granicach 35-45 zł za komplet na cały dzień. Warto dodatkowo wypożyczyć kask i gogle, koszt jest niewielki 10 – 15 zł, a znacznie zwiększymy swoje bezpieczeństwo na stoku.

Szklarska Poręba jest miejscem bardzo przyjaznym deskarzom. Ten zimowy sport ma coraz więcej zwolenników, więc i właściciele wyciągów przyzwyczaili się, że po ich stokach szusują jednodeskowcy.

strona czytana 2842

POLECAMY NOCLEGI
Chata na Zaciszu


więcej na www
Dom Wczasowy Jaś

Zniżki dla dzieci, gratisy przy dłuższych pobytach!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919