Snowboard w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba oferuje doskonałe warunki dla początkujących i zaawansowanych snowboardzistów!

Jeździsz na snowboardzie i wybierasz się do Szklarskiej Poręby? Świetnie trafiłeś! Tutaj na pewno pojeździsz!
Szklarska Poręba ma sporo do zaoferowania snowboardzistom, zarówno początkującym jak i doświadczonym!

Jeśli jesteśmy już dobrze jeżdżącymi snowboardzistami czeka na nas „SkiArena Szrenica” a tam 5 tras narciarskich i 7 wyciągów, z czego 3 są kanapowe! Wyciągi i trasy czynne są oczywiście w zależności od panujących warunków śniegowych. Szrenica oferuje trasy zjazdowe o różnym poziomie trudności. Dla początkujących i tych co dopiero się uczą najlepsza jest nartostrada „Puchatek”, bardzo łatwa, o niewielkim nachyleniu, szeroka i oświetlona, a co najważniejsze - zawsze dobrze przygotowana. Na początek „Puchatka” dostaniemy się dwuosobową kolejką kanapową, co jest ważne dla osób nie umiejących wjeżdżać wyciągami orczykowymi. A dla tych, którzy już opanowali tę sztukę, dostępne są wyciągi i trasy na Hali Szrenickiej. Dobrze jeżdżący mają do dyspozycji nartostrady „Śnieżynka” i „Lolobrygida” a dostać się na nie można wjeżdżając wyciągiem kanpowym na Szrenicę (obie sekcje) lub sześcioosobową kanapą „Karkonosz - Express”. Dodatkowo wzdłuż górnej części „Lolobrygidy” prowadzi wyciąg „Świąteczny Kamień” -  dwuosobowy orczyk, który swój początek ma na Hali Szrenickiej. Obie nartostrady mają ogromne walory widokowe, góry w zimowej szacie prezentują się tutaj wyjątkowo pięknie. Najbardziej doświadczeni snowboardziści mają do dyspozycji nartostradę „Fis” i wyciąg o nazwie „Ściana”, dwuosobowy orczyk. Nazwa jest tu adekwatna do nachylenia wyciągu. Jest on bardzo stromy i szybki, a trasa „Fis” trudna i polecana dla zaawansowanych snowboardzistów i narciarzy. Długość wyciągu to 1390 m, a różnica poziomów 434 m. Niestety ze względu na warunki śniegowe trasa jest bardzo rzadko czynna. Ogólnie „SkiArena Szrenica” jest bardzo przyjazna snowboardzistom i na pewno każdy, niezależnie od poziomu umiejętności, będzie miał gdzie pojeździć.

Oprócz „SkiAreny Szrenica” Szklarska Poręba oferuje sześć wyciągów w mieście. Położone są one w różnych dzielnicach Szklarskiej Poręby. Nieopodal Szrenicy, przy ulicy Turystycznej, mamy do dyspozycji dwa ośrodki zimowe. Pierwszy z nich to Nartolandia, gdzie znajdziemy dwa wyciągi, jeden – orczyk o długości 125 m, oraz 75 metrową „wyrwirączkę”, stok jest typową „oślą łączką” do nauki jazdy. Poniżej czeka na nas „Pietkiewiczówka” z dwoma łatwymi wyciągami orczykowymi oraz bardzo prosta trasa zjazdowa. W Szklarskiej Porębie średniej, przy ul. 11 Listopada, czeka na nas stacja narciarska „W Dolinie Szczęścia”, oferuje nam 3 wyciągi, jeden dla średniozaawansowanych, dwa dla początkujących. Trasy są proste do nauki i doskonalenia umiejętności. Na Białej Dolinie czeka na nas „Biała Polana”, jednoosobowy talerzyk, z bardzo fajnym podejściem pod wyciąg, trasa przy wyciągu jest łatwa. A jeśli chcemy wyjechać nieco dalej, poza centrum, mamy do dyspozycji wyciąg „Wiciarka” położony przy trasie do Jakuszyc. Wyciąg jest bardzo przyjazny snowboardzistom, jego właściciele są zapalonymi snowboarderami i specjalnie dla innych miłośników szykują największą atrakcję, jedyną w naszym regionie – snowpark! Gratka dla każdego kto chce nauczyć się i potrenować ewolucje na desce! Stok jest już oświetlony, w miarę potrzeby jest ratrakowany. Parking przy wyciągu jest duży. Jedynym minusem jest brak wypożyczalni sprzętu.
Jeśli chcemy wypożyczyć deskę i buty to swobodnie zrobimy to w prawie każdej wypożyczalni sprzętu narciarskiego w Szklarskiej Porębie. Koszt oscyluje w granicach 35-45 zł za komplet na cały dzień. Warto dodatkowo wypożyczyć kask i gogle, koszt jest niewielki 10 – 15 zł, a znacznie zwiększymy swoje bezpieczeństwo na stoku.

Szklarska Poręba jest miejscem bardzo przyjaznym deskarzom. Ten zimowy sport ma coraz więcej zwolenników, więc i właściciele wyciągów przyzwyczaili się, że po ich stokach szusują jednodeskowcy.

strona czytana 3675

POLECAMY NOCLEGI
Pensjonat Zameczek

Zapraszamy w Karkonosze!!! Wyślij zapytanie: rezerwacje@zameczek24.pl
więcej na www
Willa Chatka Puchatka

ZAPRASZAMY DO NASZEJ UROCZEJ CHATKI PUCHATKA NA WEEKENDY I WAKACJE, SUPER CENY, UROCZE MIEJSCE,
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919