Wyciągi dla początkujących w Szklarskiej Porębie

Gdzie uczyć się jeździć na nartach w Szklarskiej Porębie - tutaj znajdziesz przydatne informacje!

Jeśli jeszcze nie potraficie jeździć na nartach i marzycie o nauce – jedźcie do Szklarskiej Poręby! Tam Wasze marzenia się spełnią!
Mnogość szkół nauki jazdy, doskonałe wyciągi dla początkujących i dzieci to coś co sprawia, że Szklarska Poręba jest idealnym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody z nartami czy snowboardem.

Do wyboru mamy kilka wyciągów, które doskonale nadadzą się dla uczących się osób. Wyciągi są i kanapowe i orczykowe, więc mamy możliwość nauki jazdy na każdym rodzaju wyciągu.

Największy kompleks narciarski w regionie, Ski Arena Szrenica, oferuje kilka łatwych tras. Pierwsza to oświetlony, naśnieżany i ratrakowany „Puchatek”, na początek którego dostaniemy się dwuosobowym wyciągiem krzesełkowym Szrenica I sekcja. „Puchatek” jest jedną z najelpszych tras do nauki jazdy, jest długa na 1470 m, bardzo szeroka i o niewielkim spadku. Trasa ta oznaczona jest kolorem niebieskim. Dodatkowym atutem trasy jest jej oświetlenie, możemy swobodnie jeździć po zachodzie słońca. W kompleksie Ski Arena Szrenica mamy jeszcze dwie łatwe trasy – na Hali Szrenickiej. Jednak żeby się na nią dostać, musimy wjechać kanapowym wyciągiem „Karkonosz - Express” i przejechać kawałek nartostrady „Lolobrygida”, dla naprawdę początkujących może być to duże wyzwanie, jednak szybko powinni sobie z nim poradzić. Na Szrenicy funkcjonuje też wyciąg dla małych dzieci „Baby Lift”, zlokalizowany nieopodal dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.


Oprócz Ski Areny „Szrenica” mamy w Szklarskiej Porębie wiele wyciągów i każdy z nich idealnie nada się dla każdego, kto zaczyna naukę. Wyciąg możemy wybrać sobie w zależności od okolicy, w której mamy miejsce noclegowe.

Tuż poniżej dolnej stacji wyciągu na Szrenicę mamy świetny ośrodek „Nartolandia” przeznaczony do nauki jazdy dla dzieci.  Miejsce na pewno spodoba się i dzieciom i dorosłym, znajduje się tu wyciąg orczykowy ze świetną obsługą, dzięki której szybko opanujemy umiejętność jazdy wyciągiem. Stok jest niemal płaski, z łagodnym i wygodnym podjazdem pod wyciąg. Na terenie wyciągu funkcjonuje przedszkole narciarskie, w którym każde dziecko opauje sztukę jazdy na nartach.

Również nieopodal Szrenicy, przy ul. Turystycznej, mamy stok „Pietkiewiczówka”. Dwa wyciągi orczykowe, dośnieżanie, oświetlenie. Stok ma niewielkie nachylenie i będzie idealnym miejscem do nauki.

Kolejnym dobrym stokiem do nauki jazdy jest stok „W Dolinie Szczęścia ”, mamy tutaj dwa orczyki, w tym jeden o długości 150 m przeznaczony specjalnie dla początkujących. Stoki są ratrakowane, więc możemy liczyć na dobre przygotowanie tras.

Jeśli chcemy uczyć się z dala od centrum Szklarskiej Poręby, możemy wybrać wyciąg „Wiciarka” położony przy drodze do Jakuszyc (ul. Szosa Czeska). Wyciąg ma 200 m długości, różnica poziomów to 35 metrów, więc stok jest bardzo łagodny. Na „Wiciarce” nie ma dużego ruchu, możemy więc spokojnie i bez strachu uczyć się tam jazdy na nartach. Na stoku bardzo mile widziani są snowboardziści, również ci uczący się. „Wiciarka” jest oświetlona i ratrakowana. Obsługa jest fachowa, miła i bardzo pomocna.

Ostatnim polecanym przez nas wyciągiem, który nadaje się dla uczących się narciarzy, jest „Wesoła Górka”, położona przy ul. Uroczej. Są tu dwa wyciągi typu zaczepowego (tzw. wyrwirączka) o długości 120 metrów. Trasa zjazdowa jest prawdziwą „oślą łączką” świetną do nauki zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dodatkowo przy wyciągu i trasie zjazdowej stworzony został specjalny, oddzielny stok do jazdy na sankach. Na terenie wyciągu działa wypożyczalnia, szkoła narciarska oraz mała gastronomia.

Szklarska Poręba jest idealnym miejscem do rozpoczęcia nauki jazdy na nartach oraz snowboardzie,  mnogość wyciągów i tras, na których można się uczyć, duży wybór szkół narciarskich i wypożyczalni pozwolą nam na swobodną naukę.

strona czytana 19647

POLECAMY NOCLEGI
Domki apartamenty u Bodzia

Domki Szklarska Poręba - www.domkiubodzia.pl
więcej na www
Pensjonat Zameczek

Zapraszamy w Karkonosze!!! Wyślij zapytanie: rezerwacje@zameczek24.pl
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919