Wyciągi w Czechach

Czeskie wyciągi narciarskie w okolicy Szklarskiej Poręby

W pobliżu Szklarskiej Poręby znajduje się kilka dużych czeskich kompleksów narciarskich.
Do Czech można dojechać przez dawne przejcie graniczne w Jakuszycach, znanych również jako centrum narciarstwa biegowego. Kupując karnet na 3 dni możemy jeździć codzienie w innym kompleksie - Harrachov, Paseky lub Rokytnice, gdyż te 3 kompleksy współpracują tworząc Skiregion.

1.  Harrachov

Harrachov

Najbliższy czeski kompleks narciarski znajduje się tuż za granicą w Harachovie w odległości 14 kilometrów od centrum Szklarskiej Poręby. Najłatwiej do niego trafić kierując się na skocznię narciarską, na której skakał również Adam Małysz. Kompleks obsługują dwa wyciągi kanapowe oraz 3 wyciągi orczykowe. Łączna długość pięciu nartostrad to 7,3 km, a najdłuższa  nartostrada “Modra” ma 2,2, km.
2. Paseky

PasekyPaseky to kompleks znajdujący się tuż przed Rokitnicą, jest on idealny dla rodzin. Większość z 10 kilometrów tras jest łatwa i przebiega po szerokich stokach. Czynna jest tu kanapa 4-osobowa oraz 6 wyciągów orczykowych.


3. Rokitnice Horní Domky

Rokitnice Horní Domky

Rokitnice znajdują się 25 kilometrów od Szklarskiej Poręby. W mieście znajdują się dwa kompleksy, większy to Horní Domky. Jest tu kilka parkingów. Jeśli na tablicy informacyjnej przy drodze jest napis “volno” - możemy jechać dalej na parking bliższy dolnej stacji wyciągu. Jeśli nie, to w najgorszym wypadku będziemy musieli przejść ok. 500 m, można również łapać darmowy skibus, zatrzymują się one również poza przystankami. Z powrotem do parkingu można zjechać na nartach. Długość tras to 14,4 km, mamy tu dwa wyciągi kanapowe i sześć wyciągów orczykowych.  Najdłuższa trasa narciarska ma 2920 metrów. Latem funkcjonuje tu bikepark. W cenie biletu jest również przewóz roweru dostosowanym do tego wyciągiem. Zaawansowani górale mogą pojeździć po przygotowanych trasach z przeszkodami.  Dla pozostałych wytyczono wiele kilometrów atrakcyjnych tras rowerowych.4. Tanvaldský Špičák   Albrechtice v Jizerských horách

Tanvaldský Špičák

Mniej znanym, ale godnym polecenia jest  kompleks “Tanvaldský Špičák”. Znajduje się on w Górach Izerskich w miejscowości Albrechtice. Dojazd samochodem ze Szklarskiej Poręby to trasa o długości około 38 kilometrów. W miejscowości Desna zjeżdżamy z głównej drogi do Liberca i kierujemy się na Albrechtice. Łączna długość tras to 8,2 km. Obsługuje je 7 wyciągów, w tym jeden kanapowy.


Inne ciekawe kompleksy to Špindlerův Mlýn, Herlíkovice,Janské Lázne, Pec pod Sněžkou, ale są one położone w odległosci od 50 do 70 km od Szklarskiej Poręby.

strona czytana 7137

POLECAMY NOCLEGI
Pensjonat Zameczek

Zapraszamy w Karkonosze!!! Wyślij zapytanie: rezerwacje@zameczek24.pl
więcej na www
Domki apartamenty u Bodzia

Domki Szklarska Poręba - www.domkiubodzia.pl
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919