Wyciągi w Czechach

Czeskie wyciągi narciarskie w okolicy Szklarskiej Poręby

W pobliżu Szklarskiej Poręby znajduje się kilka dużych czeskich kompleksów narciarskich.
Do Czech można dojechać przez dawne przejcie graniczne w Jakuszycach, znanych również jako centrum narciarstwa biegowego. Kupując karnet na 3 dni możemy jeździć codzienie w innym kompleksie - Harrachov, Paseky lub Rokytnice, gdyż te 3 kompleksy współpracują tworząc Skiregion.

1.  Harrachov

Harrachov

Najbliższy czeski kompleks narciarski znajduje się tuż za granicą w Harachovie w odległości 14 kilometrów od centrum Szklarskiej Poręby. Najłatwiej do niego trafić kierując się na skocznię narciarską, na której skakał również Adam Małysz. Kompleks obsługują dwa wyciągi kanapowe oraz 3 wyciągi orczykowe. Łączna długość pięciu nartostrad to 7,3 km, a najdłuższa  nartostrada “Modra” ma 2,2, km.
2. Paseky

PasekyPaseky to kompleks znajdujący się tuż przed Rokitnicą, jest on idealny dla rodzin. Większość z 10 kilometrów tras jest łatwa i przebiega po szerokich stokach. Czynna jest tu kanapa 4-osobowa oraz 6 wyciągów orczykowych.


3. Rokitnice Horní Domky

Rokitnice Horní Domky

Rokitnice znajdują się 25 kilometrów od Szklarskiej Poręby. W mieście znajdują się dwa kompleksy, większy to Horní Domky. Jest tu kilka parkingów. Jeśli na tablicy informacyjnej przy drodze jest napis “volno” - możemy jechać dalej na parking bliższy dolnej stacji wyciągu. Jeśli nie, to w najgorszym wypadku będziemy musieli przejść ok. 500 m, można również łapać darmowy skibus, zatrzymują się one również poza przystankami. Z powrotem do parkingu można zjechać na nartach. Długość tras to 14,4 km, mamy tu dwa wyciągi kanapowe i sześć wyciągów orczykowych.  Najdłuższa trasa narciarska ma 2920 metrów. Latem funkcjonuje tu bikepark. W cenie biletu jest również przewóz roweru dostosowanym do tego wyciągiem. Zaawansowani górale mogą pojeździć po przygotowanych trasach z przeszkodami.  Dla pozostałych wytyczono wiele kilometrów atrakcyjnych tras rowerowych.4. Tanvaldský Špičák   Albrechtice v Jizerských horách

Tanvaldský Špičák

Mniej znanym, ale godnym polecenia jest  kompleks “Tanvaldský Špičák”. Znajduje się on w Górach Izerskich w miejscowości Albrechtice. Dojazd samochodem ze Szklarskiej Poręby to trasa o długości około 38 kilometrów. W miejscowości Desna zjeżdżamy z głównej drogi do Liberca i kierujemy się na Albrechtice. Łączna długość tras to 8,2 km. Obsługuje je 7 wyciągów, w tym jeden kanapowy.


Inne ciekawe kompleksy to Špindlerův Mlýn, Herlíkovice,Janské Lázne, Pec pod Sněžkou, ale są one położone w odległosci od 50 do 70 km od Szklarskiej Poręby.

strona czytana 5281

POLECAMY NOCLEGI
Chata na Zaciszu


więcej na www
Dom Wczasowy Jaś

Zniżki dla dzieci, gratisy przy dłuższych pobytach!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919