Wyciągi w Szklarskiej Porębie - ceny

Przydatne informacje dla narciarzy - ceny wyciągów, parkingów, wypożyczenia sprzętu w Szklarskiej Porębie

Wszystkich miłośników białego szaleństwa, którzy wybierają się pojeździć do Szklarskiej Poręby, na pewno interesuje to jak w tym roku kształtują się ceny za wjazdy wyciągami, wypożyczalnie, parkingi czy naukę jazdy.
Największy i najpopularniejszy ośrodek narciarski w Szklarskiej Porębie „Ski Arena Szrenica” przygotował w tym roku kilka różnych opcji karnetowych. Mamy możliwość wykupienia karnetu dwugodzinnego, za który dorośli zapłacą 49 zł, dzieci (do lat 14) 30 zł, a seniorzy i młodzież 41 zł. „Ski Arena Szrenica” oferuje również karnety przedpołudniowe (8.30 – 12.00) oraz popołudniowe 12.30 – 16.00), kosztują one 65 zł dla osoby dorosłej. Karnet całodniowy dla osoby dorosłej to koszt 91 zł. Na jazdę nocną (godziny 18.00 – 22.00, tylko jedną, oświetloną nartostradą „Puchatek”) wydamy 65 zł za cały wieczór. W godzinach jazdy nocnej za jeden przejazd wyciągiem Szrenica I sekcja zapłacimy 24 zł. Ten sam koszt obowiązuje w ciągu dnia, natomiast jednorazowy wjazd wyciągiem Karkonosz - Express to koszt 35 zł. Dla osób, które przyjechały na dłuższy czas i wiedzą, że będą jeździły na Szrenicy, codziennie powinny wybrać karnety wielodniowe. Mamy możliwość zakupu karnetu 2,3,4,5,6 oraz 7 dniowego. Obowiązują one w godzinach 8.00 – 16.00, a ich koszt zaczyna się od 161 zł za karnet dwudniowy do 493 zł za siedmiodniowy. Do cen karnetów należy doliczyć 10 zł kaucji za kartę magnetyczną, kaucja jest zwracana przy oddaniu karty. Niestety ”Ski Arena Szrenica” nie przygotowała specjalnych, tańszych karnetów dla rodzin z dziećmi, tak jak ma to miejsce w większości innych dużych ośrodków narciarskich. Zaletą jest to, że wszystkie karnety, za wyłączeniem jednoprzejazdowych, obowiązują w całym kompleksie, w godzinach obowiązywania karnetu możemy więc do woli jeździć wszystkimi dostępnymi wyciągami. Jeśli wybieramy się na Szrenicę własnym autem pamiętajmy o kosztach parkingu – od 10 zł za cały dzień.

Jeśli wybieramy się na któryś z wyciągów działających na terenie miasta, możemy być przygotowani na znacznie niższe ceny niż na Szrenicy. Ceny za przejazdy wyciągami orczykowymi zaczynają się od 3 zł za przejazd jednorazowy. Za karnet 10 przejazdowy możemy spodziewać się wydatku od 15 zł wzwyż, natomiast bilety całodzienne zaczynają się od 40 zł. Większość stoków w Szklarskiej Porębie oferuje jazdy nocne, które są nieco tańsze od dziennych. Część stoków ma własne, bezpłatne parkingi, na części niestety będziemy musieli zapłacić - przeważnie około 10 zł.

Jeśli musimy wypożyczyć sprzęt narciarski lub snowboardowy przygotujmy się na wydatek od 35 zł za komplet narciarski (czyli buty, narty, kije) za cały dzień wypożyczenia. Ceny te we wszystkich wypożyczalniach sprzętu narciarskiego są na bardzo podobnym poziomie (różnica max 10 zł). Za komplet snowboardowy (deska i buty) najniższą ceną jest 35 zł za dzień, jednak przeważnie to około 45 zł. Jeśli dodatkowo chcielibyśmy wypożyczyć kask i gogle (dla dzieci kaski są obowiązkowe!) to wyniesie nas to kolejno 15 i 10 zł. Wiele wypożyczalni ma niższe ceny za wypożyczenie kompletów dziecięcych, a poza sezonem niemal w każdej natkniemy się na posezonową obniżkę cen!

A jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z zimowym szaleństwem na stoku? Jaki budżet musimy przygotować, aby ktoś nauczył nas jeździć na nartach lub na snowboardzie? Ceny szkoleń są na bardzo równym poziomie. Za godzinę nauki dla jednej osoby zapłacimy 80 zł niezależnie czy będzie to szkoła narciarska czy snowboardowa. Jak powszechnie wiadomo, im więcej godzin lub osób - tym taniej wyniesie nas nauka. I tak przy dwóch osobach koszt to 60 zł, a przy trzech i więcej 50 zł. Najbardziej opłaca się nam wykupić szkolenie 6 - godzinne, którego koszt oscyluje w granicach 400 zł dla jednej osoby. Ceny szkoleń dla dzieci są nieco niższe, zajęcia odbywają się najczęściej w grupach, w określonych przez szkołę godzinach. Koszt 3 - godzinnego szkolenia dla dziecka to około 100 zł. Pamiętajmy, że do ceny szkolenia należy doliczyć ceny karnetów na wyciągi.

Narciarstwo nie jest niestety tanim sportem, jeśli koszt wyjazdu w sezonie jest dla nas zbyt wysoki możemy poczekać na posezonowe obniżki cen. Warunki w marcu są przeważnie tak samo dobre jak w styczniu czy lutym, a ceny znacznie niższe!

strona czytana 11599

POLECAMY NOCLEGI
Domki apartamenty u Bodzia

Domki Szklarska Poręba - www.domkiubodzia.pl
więcej na www
Pensjonat Zameczek

Zapraszamy w Karkonosze!!! Wyślij zapytanie: rezerwacje@zameczek24.pl
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919