Wyciągi w okolicy Szklarskiej Poręby

Opis najciekawszych wyciągów w okolicy Szklarskiej Poręby

Karkonoszach znajduje się kilka dużych kompleksów narciarskich, które warto odwiedzić, jeśli pobyt w Szklarskiej Porębie trwa co najmniej kilka dni.

1.  Świeradów Zdrój

Dojazd przez Zakręt Śmierci to dystans ok 15 km. Przy dużych opadach śniegu droga może być przejezdna tylko z łańcuchami na kołach. W Świeradowie Zdroju kilka lat temu wybudowano kolej gondolową.  Na razie funkcjonuje przy niej  jedna trasa o długości 2300 m.  Dodatkowo przy snowparku działa wyciąg orczykowy. Już sam wjazd gondolą ze względu na piękne widoki jest super atrakcją. W połączeniu z ze zwiedzaniem uzdrowiska może to być ciekawa wycieczka.

Kolej Gondowa Świeradów Zdrój

2. Karpacz

W Karpaczu, oprócz kilkunastu wyciągów w mieście, działa duży kompleks narciarski Kopa znajdujący się przy ulicy Turystycznej. Aktualnie parking przy ulicy jest darmowy. W kompleksie pracują 1 i 2 osobowe wyciągi krzesełkowe oraz 6 wyciągów orczykowych.

Łączna długość tras to około 9 kilometrów. Zatwierdzony jest plan przebudowy jednoosobowego wyciągu krzesełkowego na czteroosobowy wyciąg kanapowy. Uzyskano też zgodę Karkonoskiego Parku Narodowego na poszerzenie tras narciarskich, co znacznie uatrakcyjni ten kompleks narciarski.


Wyciąg na Kopę

3.  Łysa Góra ( Dziwiszów koło Jeleniej Góry )

Dziwiszów  znajduje  się 30 km od Szklarskiej  Poręby i jest położony na północ od Jeleniej Góry przy drodze do Legnicy. Na szerokim stoku znajduje się 4 km tras i oraz  6 wyciągów orczykowych. Zapewionono duży parking,  punkty gastronomiczne, wypożyczalnie oraz pomoc instruktorów narciarskich.


strona czytana 11514

POLECAMY NOCLEGI
Domki apartamenty u Bodzia

Domki Szklarska Poręba - www.domkiubodzia.pl
więcej na www
Pensjonat Zameczek

Zapraszamy w Karkonosze!!! Wyślij zapytanie: rezerwacje@zameczek24.pl
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919